Najczęściej zadawane pytania

STERYLIZACJA

 

·        Dlaczego tak ważna jest sterylizacja?

Sterylizacja butelek jest bardzo ważna zwłaszcza podczas pierwszych miesięcy życia dziecka, ponieważ bakterie znajdujące się w mleku nie giną podczas zwykłego mycia. W ten sposób bez sterylizacji w butelce rozwijają się bakterie powodujące różne alergie. Podczas sterylizacji bakterie są zabijane i butelka pozostaje czysta.

 

·        Jak długo po sterylizacji butelka pozostaje czysta?

Jeśli wysterylizujesz butelkę rano, pozostanie ona czysta cały dzień pod warunkiem przechowywania jej w szczelnie zamkniętym sterylizatorze. Innym sposobem jest przechowywanie wysterylizowanych butelek w lodówce, pod warunkiem, że lodówka jest nieskazitelnie czysta

 

PODGRZEWANIE


·        Czy mogę w podgrzewaczu Bib’Secondes podgrzewać butelki inne niż marki Beaba?

Oczywiście – do Bib’Secondes pasuje większość butelek dostępnych na rynku: plastikowych i szklanych, normalnych i z szeroką szyjką.

 

 

ZRÓŻNICOWANA DIETA


·        Co to znaczy dieta zróżnicowana?

Dieta zróżnicowana polega na stopniowej zmianie sposobu odżywiania dziecka – od mleka do różnego rodzaju jedzenie. Dieta zróżnicowana musi być wprowadzana stopniowo i pod nadzorem pediatry. Podczas wprowadzania diety zróżnicowanej dziecko poznaje 7 głównych grup jedzenia. Wszystkie grupy jedzenia grają ważną rolę w dostarczaniu dziecku odpowiedniej ilości białka, tłuszczy, węglowodanów, a także witamin i minerałów.

 

·        Kiedy należy rozpocząć wprowadzanie diety zróżnicowanej?

Około 4-6 miesiąca życia dziecka jego przewód pokarmowy osiąga dojrzałość oraz zaczynają pojawiać się pierwsze mleczne zęby. Dieta zróżnicowana w codziennych posiłkach dostarcza jego organizmowi wapń oraz żelazo. W tym wieku do diety powinny być dołączone również warzywa, ryby i mięso.

 

·        Dlaczego należy rozpocząć wprowadzanie diety zróżnicowanej w około 6 miesiącu życia dziecka?

Zapotrzebowanie organizmu się zwiększa. Do 6 miesiąca mleko modyfikowane lub z piersi spełnia wszystkie potrzeby dziecka, jednak wraz z rośnięciem jego potrzeby się zwiększają. Jest to idealny moment na wprowadzenie do jego posiłków elementów niezbędnych do jego rozwoju. Mówi się, że dietę zróżnicowaną należy rozpocząć w wieku 4 miesięcy, jednak pediatrzy uważają, że należy z tym poczekać do 6 miesiąca by zapobiec alergiom pokarmowym, zwłaszcza u dzieci narażonych genetycznie na alergie.

 

·        W jaki sposób poprawnie wprowadzić dietę zróżnicowaną?

Należy stosować się do kilku podstawowych zasad:

1. Dostosuj posiłki do rytmu żywieniowego dziecka. Może ono być chętne do poznawania nowych smaków, ale też może nie być zainteresowane zmianami. Każde dziecko ma swój własny rytm i powinnaś go uszanować

2. Uszanuj jego preferencje smakowe. Jakie jedzenie odrzuca, jakiego odmawia? Nie naciskaj, ale też nie poddawaj się za szybko. Spróbuj ponownie po kilku dniach podać je przyrządzone w inny sposób. Twoje dziecko może nie chcieć jeść marchewki krojonej, ale za to może uwielbiać marchewkę zmiksowaną.

3. Bądź cierpliwa. Przestawienie się z posiłków płynnych na stałe to nie jest łatwy krok dla Twojego dziecka.

 

·        Jaka jest różnica między łyżką „first meal” a łyżką „2 stage”?

Łyżeczka „first meal” nie drażni dziąseł. Jej długa rączka pasuje idealnie do dłoni dorosłego oraz jest w stanie sięgnąć do dna słoiczka z jedzeniem. Łyżeczka „2 stage” pasuje natomiast do maleńkiej dłoni dziecka, nie ważne czy jest ono prawo- czy lewo ręczne, zapewniając wygodny jej uchwyt.

 

 

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM


·        Jakie są stopnie ochrony przeciwsłonecznej?

Dla okularów:

Słońce / chmury Okulary – standardowa ochrona UV / klasa 1: komfort, wygoda
Słońce Okulary – standardowa ochrona UV / klasa 2: promienie słoneczne średniej mocy
Słońce / morze / góry Okulary – standardowa ochrona UV / klasa 3: mocne promienie słoneczne
Słońce / morze / góry – osoby nie prowadzące pojazdów Okulary – standardowa ochrona UV / klasa 4: wyjątkowo mocne promienie słoneczne, okulary nie powinny być używane przez kierowców

Standard BS 2724/1987

      Dla kremów oraz odzieży:

Stopień ochrony Klasa ochrony
15 – 20 Mocna ochrona
25 – 30 – 35 Bardzo mocna ochrona
40 – 45 – 50 – 50+ Wyjątkowo mocna ochrona

 

·        Dlaczego ważne jest by małe dzieci nosiły okulary przeciwsłoneczne?

Promienie UV są tak samo niebezpieczne dla Twoich oczu jak dla Twojej skóry. Ochrona oczu dziecka przed promieniami UV jest niezbędna by zapełnić mu zdrowie oraz komfort. Przyzwyczajanie dzieci od najmłodszych lat do noszenia okularów jest bardzo ważne, ponieważ zmniejsza to zachorowanie na zaćmę w przyszłości. Musimy pamiętać, że okulary nie tylko odbijają promienie słoneczne i zapewniają wygodę, ale również, co najważniejsze, są filtrem dla wszystkich typów promieni słonecznych (odpowiedzialnych za zaćmę). Dając swojemu dziecku odpowiednie okulary z filtrem zapewniasz mu zdrowe życie.

 

 

ŚWIADOMOŚĆ I ROZWÓJ DZIECKA

 

·        Dlaczego poznawanie kolorów i materiałów jest niezbędne w rozwoju dziecka?

Zmysł wzroku u dzieci rozwija się wraz z rozwojem dziecka. Dlatego tak ważna jest nauka nowych kolorów, wzorów i kształtów. Dzieci są bardzo ciekawe otaczającego ich świata i w poprzez odkrywanie rozwijają swoją inteligencję i wyobraźnie. Im bardziej stymulujesz różne zmysły dziecka, tym szybciej ono zapamięta otaczający je świat.

 

CZYSZCZENIE


·        W jaki sposób odkamieniać produkty elektryczne?

Regularnie należy pozbywać się kamienia z komory na wodę używając przy tym tylko białego octu. Po upewnieniu się, że urządzenie nie jest gorące należy wlać mieszankę 100ml wody i 100ml octu do komory na wodę. Zostawić na noc i opróżnić. Powtarzać czyszczenie do całkowitego usunięcia kamienia. W celu zakończenia czyszczenia należy dwukrotnie przeprowadzić proces gotowania używając 3 miarek wody (bez jedzenia). Dzbanek oraz pozostałe części należy umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu. Nie należy używać odkamieniacza do czyszczenia komory na wodę.

 

·        Czy ostrze do miksowania w Babycook musi być regularnie wymieniane?

Jeśli ostrze jest odpowiednio czyszczone (nie w zmywarce) i montowane w Babycook, nie ma potrzeby wymiany go. Może jednak stępić się podczas używania, dlatego należy od czasu do czasu sprawdzić jego ostrość.

 

·        W komorze grzewczej Babycook powstała brązowa sadza. Czy jest niebezpieczna?

Brązowa sadza to kamień, który brązowieje podczas podgrzewania. Oznacza to, że należy odkamienić Babycook. Kamień nie jest toksyczny dla dziecka a ryzyko dostania się go do jedzenia jest minimalne.

 

Zgubiłaś przewodnik do gotowania w Babycook?

Poniższa tabelką ułatwi przygotowanie posiłków w Babycook

Jedzenie

Miarka wody potrzebna do przygotowania jedzenia

 

1

2

3

Warzywa

Ziemniak

Podgrzewanie

 

·          

 

Marchewka

 

·          

 

Rzepa

 

·          

 

Fasolka szparagowa

·          

 

 

Cukinia

·          

 

 

Por

 

·          

 

Groszek

 

·          

 

Dynia

 

·          

 

Kalafior

 

·          

Mięsa

Czerwone

 

·          

 

Drób

 

·          

Ryby

 

 

·          

Owoce

Jabłko

·          

 

 

Gruszka

·          

 

 

Truskawki

·          

 

 

Mandarynki

·          

 

 

Ananas

 

·          

Czas gotowania

Około 7 minut

Około 10 minut

Około 15 minut 

 


 INSTRUKCJE OBSŁUGI:

 

   babycook original / babycook original plus

 

   babycook / babycook plus

 

 

 

 

 

pixel